חלומות מזכוכית/ דודו בוסי

הספר מורכב ממספר סיפורים של דמויות שונות שחיי כולן שזורים האחד בשני. רוב הספר כתוב בצורת מונולוגים של הדמויות אשר משתפות את הקורא על מה המחשבות, הקשיים והתאוות שלהן. בוסי נוגע בנקודות רבות הכוללות את מארג החיים בישראל, החל מהסגידה ההמונית ל"באבות" הפורחת בעיקר בשכונות מצוקה, המשך בטבעיות בה מוכנים אנשים להשתתף בתכנית ריאליטי ולחשוף את חייהם לציבור וכלה בקשיי ההשתלבות של עולים חדשים שעלו לארץ. כמעט כל הדמויות נאבקות במציאות סביבן על מנת לצאת ממעגל העוני ולמצוא את הנחלה והשקט. השפה היא שפה יומיומית ופשוטה והספר לא מתיימר להוות יצירה ספרותית קלאסית אלא סיפור אמיתי ומראה לחיים סביבנו. בסך הכל הסיפור זורם והקריאה נעימה ומעניינת. לא ספר שיפיל אתכם מהכיסא אבל בהחלט נחמד ומומלץ כספר לקריאה קלה. בוסי נותן כבוד לדמויות שלו ועוטף את הסיפור בעטיפה שקופה המאפשרת הצצה לחיי דרי שכונת התיקווה.

תקציר:

יוסי וכריסטינה חיים בסרט. סרט תיעודי. את מאבקם לבנות לעצמם חיים ולצאת ממעגל העוני, האלימות והאלכוהול מלווה נועם, בן דמותו של המחבר, במאי שגדל בשכונת התקווה ושב אליה כדי לראות אותה בעין המצלמה. עלילת חייהם הדרמטית נשזרת בתרגיל עוקץ מקומי השופך אור חד ואירוני על תעשיית הבאבות, הקמעות והתפילות הענפה המתנהלת בשכונה. בעוד חייהם של יוסי וכריסטינה הולכים ונפרמים ונועם הבמאי מושך בחוטים, חושפת העדשה רגעים של זוהר מפלסטיק, נביאים משעווה וחלומות מזכוכית, שכל שינוי עלול לרסק אותם לרסיסים.
הדוברים השונים המרכיבים את פסקול היצירה הזאת אינם מסתירים דבר. הם חיים את חייהם לעיני המצלמה ומדברים בגובה העיניים על המקומות הכי נמוכים. קולו המחוספס והמקורי של דודו בוסי מבקש לתת ביטוי ספרותי לתרבות הרייטינג והמציאות המתוסרטת, להציץ אל מאחורי הקלעים של המציצנים עצמם ולבדוק כיצד הופכת ההתבוננות מבחוץ להתבוננות פנימית.
דודו בוסי הוא סופר ועיתונאי, חתן פרס ראש הממשלה לשנת 2005, מגיבורי הסדרה "מחוברים". חלומות מזכוכית הוא ספרו החמישי, המשלים, לצד "הירח ירוק בוואדי" ו"פרא אציל", טרילוגיה העוסקת בשכונת התקווה, שבה גדל.

About אתר הבלוגיה

אנחנו בבלוגיה עושים את מירב המאמצים כדי להביא לכם תוכן מעניין מצחיק ומרגש. רוצים גם אתם לכתוב תוכן לבלוגיה או לפרסם תוכן ויראלי? לחצו כאן עכשיו

Check Also

בתו של שומר הזיכרון/ קים אדוארדס

סיפור סוחף, מרגש ומפעים שלא נותן לך להניח את הספר עד לסיומו. הספר נותן לנו …

כתיבת תגובה