חוות דעת על סרט: "מלחמת העולם Z "

ז'אנר: מותחן אימה

כחובבי ז'אנר ה"הגיעה אפוקליפסה זומבית- כולם לברוח מהר!" חיכינו אני ובעלי בכיליון עיניים לצאתו של הסרט "מלחמת העולם Z". כשבעלי שמע שהסרט מוצג בתלת מימד- נדלקו לו עוד יותר העיניים והיה ברור לשנינו שלא מוותרים על יציאה לקולנוע.

אני מודה שזמן לא רב לפני הצפייה בסרט בדיוק סיימנו לראות את העונה החדשה של "The Walking Dad" (אחת הסדרות המצוינות! בהחלט בעשירייה הפותחת שלנו) ולכן היו לנו רף גבוה למלא לגבי זומבים, מתח, גיבורים אנושיים ומה שביניהם.

הסרט מוותר על השלבים הראשונים של התפרצות המחלה ועובר היישר לאקשן. דיי בתחילת הסרט זוכים לסצנות מקפיצות ואני ובעלי החלפנו מבטים של "יו..איזה כיף שבאנו".

במהלך הסרט בראד פיט הגיבור (שויתר על עבודה מסוכנת לטובת חיי משפחה בורגניים) עובר ממקום למקום על הגלובס על מנת להציל את האנושות. ברור שהקטע המדליק היה לראות את תרומתנו הציונית לתסריט ולשמוע כמה משפטים בעברית. אבל גם הדקות המעטות בהם ניפחנו את החזה בגאווה ישראלית (כי סוף סוף רואים גם שחקנים ישראלים שלא משחקים גופה) התנפצו במהרה כשעל המסך נראתה ישראל כמי שיורה לעצמה ברגל ומביאה על עצמה את הכיליון בגלל פציחה אידיוטית ונלהבת בשיר "סלאם" עם בני דודנו (נראה שהעובדה שערבים ויהודים מסתדרים יחד משמחת את הסובבים יותר מהעובדה שהם הרגע ניצלו ממוות בנשיכה)

הדבר שהכי לא ברור לי הוא מתי בדיוק זומבים נעשו כל כך מהירים?! הרי בכל סרט או סדרה שראיתי התקווה העיקרית שלי כצופה הייתה הידיעה שאם זה יקרה במציאות אז אני אוכל לפחות לברוח מהם במהירות. הזומבים שהכרתי עד כה הם איטיים, גונחים ומריירים בטיפשות. אבל הזומבים בסרט כל כך מהירים שלא נותר מה לעשות נגדם חוץ מלמלמל "שמע ישראל" ולקוות שכיביתי את הדוד…

הסרט מספק אקשן ועניין ויש בו כמה סצנות משובחות. הוא לא מפחיד ולא מבעית. נכון שיש בו כמה סצנות מקפיצות אבל אפשר לספור אותם על חצי יד.

הקטע של התלת מימד מיותר לחלוטין. היו שניות בודדות בלבד בהם התלת מימד היה מרשים ובשאר הזמן (בערך 115.55 דקות מתוך ה-116 של הסרט) אפשר היה בכיף לוותר עליו. אם אני כבר יושבת שעתיים עם המשקפיים המגוחכות האלה, תעשו שזה יהיה שווה את זה.

האם הסרט מומלץ? הוא מבדר ועושה את העבודה. קחו את זה אן שאתם רוצים

images

Check Also

על העיוורון/ ז'וזה סאראמאגו

עוד קלאסיקה של הסופר מעורר הכבוד ז'וזה סאראמאגו. נכון שכמו יתר ספריו הוא אינו החומר …

כתיבת תגובה