חוות דעת: מסעדת "שותא"

ביקרנו במסעדת "שותא" הממוקמת בקיבוץ שמרת בצפון.

מיד עם הכניסה למסעדה מרגישים שנזרקים למקום אחר. זו לא סתם עוד מסעדה והתחושה שמקבלים היא של ביתיות מצד אחד ועושר מצד שני. המקום מעוצב באופן אותנטי עד לפרטים הקטנים.

את פנינו קיבלה מלצרית חייכנית וברקע נשמעה מוסיקה גאורגית. לשאלתנו לגבי מקור שם המקום, נאמר לנו כי המסעדה קרויה על שם שותא רוסטוולי שהוא המשורר הלאומי של גאורגיה.

לאחר שהתיישבנו הוגש לנו "לאווש", הרי הוא לחם גאורגי עם מטבלים שהיו מאוד טעימים. הלחם היה מדהים (ויש לציין שהוא מגיע בפעם הראשונה על חשבון הבית). הזמנו למנה ראשונה את האנטיפסטי (53 ש"ח) וקיבלנו מבחר יפה של סלטים גאורגיים עם לחם הבית. מאוד טעים ומומלץ!

למנה העיקרית הזמנו חינקאלי גבינות (42 ש"ח) שהם בעצם כיסונים קטנים ממולאים בגבינות. המנה הגיעה עם מטבל יוגורט והייתה מאוד טעימה. הזמנו גם חאצ'אפורי שזה מאפה בצק ממולא בגבינות ותרד (44 ש"ח). היה טעים מאוד. המנה הגיעה עם סלט גאורגי (ירקות חתוכים בגסות ומתובלים היטב). הצמחונית בחבורה ממש חגגה ואמרה שהיה לה טעים מאוד.

מהצד הבשרי הזמנו את מנת הרוסתאבלי- נתח אנטריקוט טרי 300 גר' (95 ש"ח). האמת? לא ציפינו ליותר מידי (אנחנו קצת מפונקים כשזה מגיע לסטייקים) אבל הופתענו מאוד לטובה! אחד הסטייקים הטובים ביותר שיצא לנו לאכול. לקינוח המלצרית המליצה לנו על מנת הבאלישווילי- כיסונים ממולאים בדובדבנים עם רוטב דובדבנים מעל (32 ש"ח). במילה אחת? ת-ע-נ-ו-ג!! ליקקנו את האצבעות. קיבלנו גם צ'ורצ'חלה שזה בעצם קינוח גאורגי מסורתי (אגוזים מצופים ברפרפת יין ביתי). הטעם מיוחד אבל קצת מוזר למי שלא רגיל, אבל עדיין טעים (29 ש"ח).

בקיצור, השירות היה טוב מאוד ואהבנו מאוד את העובדה שבעלת המסעדה המקסימה ניגשה אלינו וענתה לנו על שאלות לגבי המנות (היא אפילו הסבירה לנו איך מכינים את מנת הצ'ורצ'חלה).

מעבר לאוכל (שהיה באמת טעים) התלהבנו מאוד מהאווירה, המוסיקה והריקודים במקום. אין ספק, הגאורגים יודעים לעשות שמח!

מומלץ!2013-02-21 21.31.26

Check Also

על העיוורון/ ז'וזה סאראמאגו

עוד קלאסיקה של הסופר מעורר הכבוד ז'וזה סאראמאגו. נכון שכמו יתר ספריו הוא אינו החומר …

כתיבת תגובה