הסכנה מאחורי מדפסות תלת מימד

ולא, אנחנו לא מדברים על ייצור נשק או הפרת זכויות יוצרים, אנחנו מדברים על סכנה אמיתית לבריאות הנגרמת בעקבות חומרים הנפלטים מהמדפסת בתהליך יצירת המוצר.

מחקר של המכון הטכנולוגי של אילינוי קובע שמדפסות תלת מימד ביתיות פולטות נאנו חלקיקים לחלל האוויר. החוקרים שפרסמו את תוצאות מחקרם במגזין Atmospheric Environment טוענים ששאיפה של כמות גדולה מחלקיקים אלו עלולה לעורר מחלות כגון אסטמה, מחלות לב ועוד…

מחקרים שונים הנוגעים בשאיפה של חלקיקים מזעריים (בגודל של פחות ממאה נאנו מטר בהיקף) קובעים כי תכיפות הביקורים בבתי חולים והסיכוי לשבץ עולה. במחקר מדדו החוקרים את כמות החלקיקים הנפלטים ממדפסות תלת מימד ביתיות ועשו זאת במשרד בגדול של 45 מטר מרובע .

התוצאות של המחקר הראו שבהדפסה עם שימוש בחומצה פולילקטית בטמפרטורה נמוכה (שהוא בעצם מקור האנרגיה של המדפסת) נפלטו לחלל החדר 20 מיליארד נאנו חלקיקים לדקה ובשימוש ב (ABS (acrylonitrile butadiene styrene שהוא פולימר סינטתי נפוץ ומשמש לייצור רכיבים קשיחים אך קלי משקל, גילו החוקרים תוצאה מבהילה של 200 מיליארד נאנו חלקיקים שנפלטו בכל דקה לחלל החדר.

למרות שמדובר באותה כמות נאנו חלקיקים הנפלטת מכירים ביתיות או אפילו נר ריחני קיים הבדל מהותי ברמת הרעילות שלהם, ולכן על פי החוקרים אין להשתמש במדפסות בחלל סגור ולא מאוורר.

תמונה באדיבות revision3D

כתיבת תגובה