ביקורת סדרה: חניבעל Hannibal – עונה ראשונה

גירסה מודרנית לסיפור המפורסם שרקח תומאס האריס בספרו "דרקון אדום".

תחילת הסדרה הראתה כל כך הרבה הבטחה. קאסט פשוט מצויין, תסריט שנראה מעולה וסיפור מסגרת באמת מעניין שיצר בריאן פולר. יחד עם זאת, יש כמה סצנות ממש מיותרות וסיפורי מסגרת לא קשורים, כמו סיפורה של אשתו של ג'ק קרופורד הגוססת מסרטן ולקראת סוף העונה פשוט נעלמת (בהתחלה נראה שג'ק ממש נכנס לדיכאון אבל כנראה שהוא שוכח ממנה בהמשך), או ה"רומן" המתהווה והלא ברור בין וויל לד"ר אלנה בלום (היא כן רוצה אותו? לא רוצה אותו? נראה שלקחו קטעים מתסריט של "היפים והאמיצים" כדי להוסיף בכוח קצת מתח מיני לא ברור לעלילה).

אין ספק. הליהוק של מאדס  מיקלסן כד"ר חניבעל לקטר הוא על סף הגאוני. אומנם הוא לא תמיד עומד בהשוואה הבלתי נמנעת בינו לבין עולמו של חניבעל בתור אנתוני הופקינס (המלך!!) אבל לזכותו יאמר שיש לו חתיכת נעליים למלא. הוא לא ממש מצליח להיכנס לנעליו של הופקינס ולהציג את הרשעות והקרירות המקפיאים של הופקינס שמעבירים צמרמורת אמיתית מתחת לפני השטח. אבל אין ספק שהוא עושה עבודה טובה והשיחות העמוקות שלו עם וויל מצליחות להעביר מתח פסיכולוגי. אבל פה גם קבור הכלב (סתם כלב. אין קשר לחניבעל). יש פה ניסיון לעשות בכוח סצנות פסיכולוגיות עמוקות שבאיזושהי נקודה זה כבר מתחיל להיראות פתטי. האיטיות של השיחות…אח, האיטיות…. כל הדיאלוגים איטיים להחריד וטפטוף המילים הזה נעשה דומה לעינוי סיני. בתחילת העונה זה עוד נסבל אבל לאט לאט זה נעשה מעייף ואת הפרק האחרון ראיתי ממש בכוח תוך מריטת שיער עצבנית ושחרור צעקות לחלל בסגנון של "הרגתם אותי!! תעשו כבר משהו!" באיזשהו שלב חשדתי שכל האנשים שמתו במהלך העונה לא נרצחו אלא התאבדו משעמום!

cast-hannibal-nbc-550

מפרק לפרק גם רמת האמינות יורדת כי נראה שפתאום כל הדמויות חלו בטפשת שמונעת מהם לחשוד במי שבאמת צריך לחשוד בו (כאילו, באמת? אתם לא שמים לב לקריפיות של זה שעומד מולכם ומגיש לכם מאכלים באנאליות של רוצח סידרתי?).

אז האם לצפות?     

אממ..לא חד משמעי. תלוי כמה זמן פנוי יש לכם לשרוף. הסדרה נחמדה אבל בהחלט לא ממכרת. סביר להניח שאצפה גם בעונה הבאה (אם תהיה) אבל התגובה שלי תהיה: "אוי לא! יש עונה חדשה של חניבעל…"

Check Also

פעם הייתה טלוויזיה תמימה

אם תנסו לצפות באחת הסדרות האלו היום סביר להניח שלא תצליחו לעבור את השלוש דק' …

כתיבת תגובה