ביקורת סדרה – דוקטור הו (כל העונות מ-2005)

דוקטור הו היא סדרת המדע הבדיוני המצליחה בעולם והיא רצה בגרסתה המקורית משנת 1963 והיא רצה עד היום ובלי סוף שנראה לעין. והכל בתקציב יחסית קטן שלא יספיק אפילו לתוכנית בישול של אהרוני.

הסדרה הפכה לקאלט אדיר בבריטניה והתפשטה לכל העולם, הדוקטור שתמיד מתחלף כל כמה עונות (מה שמבטיח שלעולם לא ימאס לנו ממנו), מטייל לו ברחבי היקום והזמן עם חללית מעץ, אבל עם הרבה נשמה וכמובן שהעזר כנגדו מגיע כיפהפייה תורנית שמתלווה אליו וכמובן שגם היא מתחלפת כל כמה עונות.

הסדרה נשענת על כתיבה איכותית וחלקי מכונות כביסה ישנים, היצורים הכי מושקעים פה נראים כמו מלחיות ופלפליות, אבל אחרי שתראו אותם לא תפסיקו לצעוק Exterminate, Exterminate  ולהתעורר בזיעה קרה בלילה אחרי שחלמתם שהם פלשו לכדור הארץ.

חלקי החללית ייראו לכם מאוד מוכרים כגון כפתורים מטלוויזיות ישנות מסכים מוזרים וידיות הילוכים של רכבים מאוד ישנים.

בעולם של פנטזיה בו אין עבר, הווה ועתיד הסיפור הופך להיות חסר כל גבול ובלתי צפוי בעליל. אין גבול לדמויות וליכולות שלהם ומוות הוא רק בגדר הצעה. מצב זה טומן בחובו סכנה לקיטש, ילדותיות והרבה כותבים שחותמים אבטלה, אבל בדוקטור הו ניצלו את המצב נכון והכתיבה היא חדה מעניינת ואפילו רומנטית לעתים.

הכי חשוב כשרואים את הסדרה הזאת זה לא לקחת את הכל ברצינות ולהסתכל מעבר לתקציב הדל. רק כך תגלו שהפרקים הכי טובים של הדוקטור הם דווקא הפרקים היותר ישנים ודלי התקציב (כמובן מהחידוש ב-2005), ואפילו שבכל עונה נוספים להם מיליונים על מיליונים לתקציב.

About אתר הבלוגיה

אנחנו בבלוגיה עושים את מירב המאמצים כדי להביא לכם תוכן מעניין מצחיק ומרגש. רוצים גם אתם לכתוב תוכן לבלוגיה או לפרסם תוכן ויראלי? לחצו כאן עכשיו

Check Also

ביקורת: Metal Gear Rising: Revengeance

מתאים ל:     לא יכולנו שלא להיות סקפטיים לגבי המשחק, מכיוון שכל הסדרה ידועה בעיקר …

כתיבת תגובה