איך לבחור שידת החתלה? המדריך המלא

שידת החתלה לתינוק היא פריט כמעט הכרחי לחדר התינוק החדש (למרות שאני מכירה כמה זוגות שאמרו שהסתדרו גם בלעדיה. אבל רוב ההורים ממליצים על רכישת שידה ומספרים שזהו פריט חובה).

יש לשידת החתלה מידות סטנדארטיות, אבל מרבית החברות המייצרות ריהוט לתינוק מאפשרות להורים שבדרך להתאים את גודל השידה על פי רצונם.

מומלץ לבחור בשידה רחבה ועמוקה על מנת שיהיה מספיק מקום להשכיב עליה בביטחון ונוחות את התינוק. יחד עם זאת, לא לשכוח למדוד את מידות החדר בטרם הרכישה על מנת לוודא שיש לשידה הרחבה מספיק מקום בחדר. שימו לב, שלא משנה עד כמה השידה רחבה ועמוקה- אסור (!) להסיר את ידיכם מהתינוק בזמן שהוא שוכב עליה! לכן, רצוי מאוד למקם את כל המוצרים שצריך ב"שלוף" (חיתולים, מגבונים,משחות וכדומה).

כדאי שיהיו בשידה מספיק מגירות. רצוי מגירות עליונות קטנות שבהם ניתן לאכסן פריטים קטנים (חיתולים, גרביים, מוצצים וכו') ומגירות תחתונות גדולות יותר לבגדים להחלפה.

בטרם הרכישה, עימדו ליד השידה ובדקו שהיא מותאמת לגובה שלכם. כך שלא תסבלו מכאבי גב בעקבות עמידה ממושכת מול השידה.

יש לוודא שהשידה משויפת ועם גימור איכותי, שעומדת בתקן ואינה מצופה או צבועה בחומרים רעילים ואין בה פינות חדות ומסוכנות. כמו כן, רצוי לבחור בשידה עם מנגנוני בטיחות למגירות המונעות טריקה על אצבעות התינוק.

במקרה וזהו ילד ראשון, רצוי לוודא שבחרתם בשידה שתוכל לשמש אתכם גם לילדים הבאים ולבחור בצבעים שיתאימו לשני המינים. אם בוחרים בצבע נייטראלי כמו עץ או לבן, ניתן להתאים את השידה למין היילוד בעזרת החלפת הידיות לידיות מעוצבות בצורות ובצבעים שונים (למשל, במקרה של הולדת בת, להתקין ידיות בצורת לבבות ופרחים וורודים וסגולים). לאחר מכן, ניתן להחליף את הידיות כך שיתאימו ליילוד ממין שונה. מאוחר יותר, כשהילדים כבר יגדלו, ניתן יהיה להסב את השידה לארונית קטנה ולהתקין בה ידיות קלאסיות ולהמשיך להשתמש בה.

שידה עם גלגלים תהיה ניידת ותקל על הניקיון מתחתיה. יחד עם זאת, אם אתם בוחרים בגלגלים שימו לב שהשידה מספיק מאסיבית ויציבה, כך שלא תהווה סכנה לתינוק הזוחל לידה.

על שידת ההחתלה ממקמים משטח החתלה, אשר שומר על שידת ההחתלה נקייה והיגיינית. משטח ההחתלה צריך להיות נוח, נעים, בטיחותי ומונע החלקה ויש לוודא שהוא עשוי מחומר איכותי והיפואלרגני. רצוי שהוא יהיה גם מחומר הניתן לניקוי וכביסה בקלות.

בנוגע למחירים, עשו קצת שיעורי בית לפני הקנייה ולכו על איכות גבוהה ומחיר המתאים לכיס שלכם. והכי חשוב- שיהיה במזל טוב!!!

Image courtesy of David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Check Also

עשתה טעות, אבל לא נסחפנו קצת

כתיבת תגובה